top of page
סדנת טייפינג מעשי (1)
סדנת טייפינג מעשי (1)

יום ה׳, 04 במרץ

|

מיוגהג'ים myogagym

סדנת טייפינג מעשי (1)

טייפינג היא שיטת טיפול רב תחומית בעלת יעילות מוכחת ביחד עם הטייפ מספקת שיפור תפקוד השרירים,הקלה במכאובים,האצת תהליך הריפוי ותמיכה והגנה על השרירים והמפרקים ואפשור טווח תנועה בטוח ופונקציונאלי.נלמד על סוגי הדבקות,גזירה והדבקה במגוון ישומים לבעיות אורתופדיות לפציעות ספורט.

Registration is Closed
See other events

זמן ומיקום

04 במרץ 2021, 16:00 GMT‎+2‎

מיוגהג'ים myogagym, HaTa'as St 11, Kefar Sava, Israel

פרטי האירוע

יישומים אפשריים:

 • טיפול לאנשים העוסקים בפעילות ספורטיבית
 • טיפול בכאב
 • טיפול לפני/אחרי ניתוח אלקטיבי
 • טיפול על ידי ניקוז לימפטי
 • טיפול אורתופדי תנועתי
 • טיפול נוירולוגי

בין היתרונות הרבים שמספק הטייפ נמצא:

שיכוך כאב - הפחתת לחץ על קולטני הכאב מתחת לעור יכול לספק הקלה של כאב אקוטי או כרוני.

הפחתת נפיחות ודלקת - לחץ מופחת על תעלות ניקוז לימפטי, מאפשר הסרה טובה יותר של נוזלים וחומרים נוספים שנאספו באזור שנפגע.

התאוששות קצרה בעת שימוש  יתר בשרירים - עייפות והפעלת יתר של שרירים גורמים לתוצרי לוואי של פעילות גופנית. הטייפ גורם להסרת תוצרי לוואי אלו, ומאפשר התאוששות מהירה יותר.

מאפשר ביצועים משופרים -  החלמה מושלמת יותר בפעילויות חוזרות באינטנסיביות גבוהה.

תמיכה מספקת ללא הגבלת טווח התנועה - המאפיינים הייחודיים של הטייפ האלסטי מאפשר לו לספק תמיכה לשריר פגוע או מפרק ללא הגבלת טווח התנועה.

מאפשר לאתלטים להישאר פעילים בזמן פגיעה - זה אחד היתרונות החשובים ביותר של טייפינג לספורטאים תחרותיים.  יכול למנוע התכווצות שריר או מתיחת שריר של שריר פגוע.

משפר את חוזק השרירים וטונוס השרירים בחולשת שרירים או טונוס ירוד - הפרעות נוירולוגיות או שריריות יכולים להפוך שרירים לכה חלשים עד כדי שזה כמעט בלתי אפשרי לעשות את התרגילים שהם קריטיים לשיפור התפקוד היומיומי.

משפר את הפעלת השרירים - מאפשר לבצע תרגילים טיפוליים באופן יעיל יותר.

מה בתכנית הלימוד?

הבנת הטייפ

טכניקות גזירה : גזירות I , X, Y

יישום הטייפ לפסליטציה ואינהיביציה לשליטה ברמת טונוס שריר

יישום סופרפשיאלי להעצמת כל סוגי הטיפול

נתמקד במקרים אורתופדיים ובעיות שריר-שלד הנפוצים, כולל דלקות שכיחות כגון: גב תחתון: כאבים בגב תחתון , שיקום פריצת/בלט דיסק

דלקת במסובבי הכתף דלקות במרפק: Tennis Elbow , Golf Elbow דלקת במפרק שורש כף היד: Carpal Tunnel Syndrom דלקת גידים של ארבע ראשי בצקת לימפתית במפרק הקרסול נקע בקרסול בשלב כרוני ואקוטי

על הסדנה הנוכחית:

מחיר הסדנה:  400 ש"ח

(מתוכם 200 ש"ח דמי רישום שלא יוחזרו)

ומקבלים גליל טייפינג במתנה

הסדנה תתקיים

ב-1 במרץ 2021

יום שני 16:00-21:00

במיוגה-ג'ים , כפר-סבא

למי מתאימה הסדנה?

מתאימה במיוחד למטפלים ברפואה אלטרנטיבית, רופאים, בעלי מקצועות פרא רפואיים ולכל מדריכי דיסציפלינה גופנית התומכת בתנועה ובריאות כגון: יוגה, פילאטיס, ריקוד, עיצוב, חיטוב, אומנויות לחימה, מאמני כושר וחדר כושר וספורט ועוד.

שאלות נפוצות

למי הסדנה הזו מתאימה?

כל מי שמחפש להעשיר ולגוון את טכניקות הטיפול שלהם בשיטת הדבקת הטייפ האלסטי כוון שאפשר להוסיף את הטייפ האלסטי לכל סוגי הטיפולים ולכן כל מטפל בכל שיטה שהיא יכול ליהנות מעוד כלי חדש בארסנל הכלים שלו ולהפיק ממנו תועלת מרבית.

מתאים במיוחד למטפלים ברפואה אלטרנטיבית, רופאים, בעלי מקצועות פרא רפואיים ולכל מדריכי דיסציפלינה גופנית התומכת בתנועה ובריאות כגון: פילאטיס, ריקוד, עיצוב, חיטוב, אומנויות לחימה, מאמני כושר וחדר כושר וספורט ועוד.

מה היתרונות של הסדנה הזו למטפל?

המדריך/הרופא /המטפל יכול לעשות שילוב של טיפול תנועתי וטיפול במגע תוך כדי אבחנה מבדלת של בעיות אורתופדיות שכולל גם שיקום תנועתי.

כלי זה הוא הכרחי עד כדי כך שכיום המטופלים כבר למדו לבקש אותו, בשל היותו כל כך נפוץ ומקובל. לכן, מטפל שאין לו כלי זה , יהיה בחסר יחסית לעמיתיו המטפלים.

איך המדריך/הרופא/המטפל יכול להשתמש בזה בטיפול שלו?

עם הכלים והידע המבוסס שמקבלים בסדנה זו מקנה את הביטחון ומאפשר ניהול טיפול של פתולוגיות שונות ומורכבות לטיפול מותאם ותומך במטופלים.

האם סדנה זו מתאימה לכל מטפל?

כן, ואפילו מומלץ בחום :)

האם חייבים רקע מוקדם באנטומיה בסדנה זו ?

כן , נדרש בקורס זה ידע מוקדם של אנטומיה.

מהי סוג הבעיות שבהם מתמקדים בסדנה זו?

המיקוד הוא על בעיות ליקויי יציבה קינסיולוגיה ישומית , זה אומר שיקום תנועתי, ובעיות אורתופדיות של שריר-שלד שמפריעים לתרגול או לתפקוד היום יומי של המטופל כגון בעיות המלוות בכאב, הפרעה, או עקב ארוע טראומטי שמונעים מהמתרגל או מהמטופל את תפקודו המלא.

סוג הבעיות כולל יציבות מפרקית, ריווח מפרקי, דלקות גידים, ספאזם שרירי, הגדלת טווחי תנועה, הכנת ספורטאים לפעילות מאומצת (מרוצים, טריאטלון וכו') הפגת כאבים, שיקום פציעות, שיקום ניתוחי, טיפול בנקעים, שברים, קרעים, קשיי התפתחות, פעילות סרעפתית וכדומה.

באיזה בעיות ספציפיות נלמד לטפל?

נתמקד במקרים אורתופדיים ובעיות שריר-שלד הנפוצים, כולל דלקות שכיחות כגון: גב תחתון: כאבים בגב תחתון , שיקום פריצת/בלט דיסק

דלקת במסובבי הכתף דלקות במרפק: Tennis Elbow , Golf Elbow דלקת במפרק שורש כף היד: Carpal Tunnel Syndrom דלקת גידים של ארבע ראשי בצקת לימפתית במפרק הקרסול נקע בקרסול בשלב כרוני ואקוטי

מה היתרונות למטופלים?

התועלת במדבקה האלסטית היא הריפוי בעל פעילות מתמשכת בתחושה שמלווה את המטופל כאילו ידי המטפל עדיין עליו וכאילו מלווה את המטופל הביתה- דהיינו החזקת הפאשיה הפתולוגית במצב של מתיחה. דבר שמעצים את התוצאתיות של הריפוי בעשרת מונים.

כמה הדבקות של טייפ צריך בכדי לראות תוצאה?

כל מטפל יודע שהדבר מאוד מורכב בהתאם למטופל וצרכיו, באופן כללי כבר בטיפול הראשון המטופל יחוש בשיפור ניכר והקלה ברמת הכאב, כמו כן ברוב המקרים יש צורך ביותר מטיפול אחד בכדי לחולל את הריפוי הרצוי.

הרבה מטפלים משתמשים בטייפ האלסטי ככלי של בין הטיפולים המנואליים שאיתו מאפשרים למטופלים תפקוד תנועתי הנדרש להם לפעילות ספורטיבית או לתפקוד היום יומי.

יש אפליקציות שהתוצאה בהן היא מידית, כגון אפליקציות שמכוונות לפתיחה פשיאתית, ייצוב מפרקי, העלאת/הורדת טונוס וכדומה. יש אפליקציות שנדרש עבורם זמן, כגון אפליקציה לימפתית לניקוז נוזלים (כ-24 שעות לערך), וכן אפליקציות של גידים שזמן ההחלמה שלהם איטי בגלל שהרקמה היא יותר קולגן מאשר אלסטין.

כרטיסים

 • Spring Retreat

  ‏400.00 ₪
  +‏10.00 ₪ דמי שירות
  המכירה הסתיימה

סך הכל

‏0.00 ₪

שיתוף

bottom of page